مرزبانان، حافظان اصول و قوانین کنگره 60
چهارشنبه 14 شهریور 1397 ساعت 18:51 | نوشته ‌شده به دست مسافر خاطره | ( نظرات )

اگر ما بخواهیم در هر جایگاهی خدمت کنیم، ابتدا باید بذر آن را در وجود خود بکاریم، و با رفتار و عملکرد صحیح در مسیر ارزش‌ها (صراط مستقیم) می توانیم این بذر را بارور کنیم، و در نتیجه در آخر امر، امر اول را که خدمت و عمل سالم است، برداشت و اجرا خواهیم نمود.

سلام دوستان اعظم هستم، یک مسافر

در ابتدا هفته ایجنت، اسیستانت و مرزبان را خدمت جناب آقای مهندس بنیان کنگره ۶۰، و گروه خانم های مسافر، و تمامی خدمتگزاران کنگره تبریک عرض می کنم، و به تمام عزیزان خدا قوت و خسته نباشید می‌گویم.

ما در کنگره در هر جایگاهی خدمت می‌کنیم، صرفاً جنبه آموزشی دارد. زیرا انسان به دو جهت پا به عرصه حیات می نهد؛ یکی آموزش و دیگری خدمت. خوشبختانه در کنگره ۶۰ این موضوع جا افتاده که برای خدمت کردن، ابتدا باید آموزش دید.

کار ایجنت چیست؟ کار ایجنت نظارت بر عملکرد مرزبانان است، و راهنمای مرزبانان در اداره امور نمایندگی، و پاسخگوی سوالات دیده بان در مورد نمایندگی مربوطه هستند. موضوع فعالیت ایجنت، نظارت بر عملکرد مرزبانان، و اجرای کامل و صحیح قوانین کنگره درنمایندگی مربوطه می باشد. در جلسات کمیته انضباطی که توسط مرزبانان اجرا می‌شود، حضور ایجنت الزامی است. ایجنت در مسئولیت های خود، بایستی بر مبنای معرفت، عمل سالم و عدالت عمل نموده، و بین مرزبانان و اعضای نمایندگی، الگوی صلح و محبت باشد.

اسیستانت؛ رابط بین مرزبانان، همسفران و کنگره دیده بانان و دیده بان همسفران است.

کار مرزبان چیست؟

طراحی و ساختار مرزبانی، به سال ۱۳۸۱ بازمی‌گردد، و آقای مهندس آن را طراحی کردند. مرزبانان، اداره کنندگان نمایندگی های کنگره ۶۰، مجریان و نگهبانان مرزهای علمی و معنوی، و حافظان اصول، قوانین و حرمت های کنگره ۶۰ می باشند. مرزبانان مسئول کیفیت آموزشی، آمار رهایافتگان، برگزاری مراسم و جشن ها، امورمالی، کارگاه های آموزشی و ... هستند، و با نظارت ایجنت نمایندگی مربوطه فعالیت و خدمت می‌نمایند.

یک مرزبان بایستی خود تابع قوانین و حرمت های کنگره باشد، و از زمانی که پیمان می‌بندد، نباید فراموش کند که یک خدمتگزار است. شخص مرزبان باید دارای ظرفیت لازم باشد. یعنی نقطه تحمل بالایی داشته باشد، همراه با تعادل، قدرت و توانمندی های لازم. زیرا در کنگره با افرادی سر و کار دارد که هر یک خصوصیات فردی خود را دارا هستند. او باید با عشق، محبت و عمل سالم به این عزیزان خدمت ‌کند و دستگیر آنان باشد. وجود یک مرزبان باید سرشار از عشق باشد، زیرا دلیل خدمت او، عشق به همنوعان و یاری رساندن به عزیزانی است که رنج و درد فراوانی کشیده اند، و اینک برای درمان به کنگره آمده اند.

از اینکه اذن خدمت در این جایگاه نصیبم شده، بسیار خشنود و قدردان هستم. همیشه سپاسگزار آقای مهندس و سرکار خانم راد عزیز، دیده بان و ایجنت محترم گروه خانم های مسافر، و اعضای محترم گروه خانم ها هستم، که به من اعتماد کردند. زیرا انسان های قدردان و سپاسگزار، همواره راضی تر و خوشبخت تر از افراد ناسپاس زندگی می کنند. کسی که شکر گذار باشد، آرامش و فراوانی نعمت نصیبش خواهد شد. برای رسیدن به آرامش، بایستی پاکسازی را از خود آغاز نماییم. و من این حال خوش و انرژی مثبت را که به پاس خدمت در درونم موج می‌زند، همراه با عشق فراوان، با این عزیزان تقسیم می کنم، تا به حال خوش برسند.

اگر ما بخواهیم در هر جایگاهی خدمت کنیم، ابتدا باید بذر آن را در وجود خود بکاریم، و با رفتار و عملکرد صحیح در مسیر ارزش‌ها (صراط مستقیم) می توانیم این بذر را بارور کنیم، و در نتیجه در آخر امر، امر اول را که خدمت و عمل سالم است، برداشت و اجرا خواهیم نمود.

و اما در مورد خودم. مدت ده سال مصرف داشتم و در تاریکی ها غرق بودم. تا اینکه توسط برادرم با کنگره ۶۰ که معجزه بزرگ زندگی‌ام بود، آشنا شدم و متحول گشتم. اکنون مدت ۵ سال و سه ماه است که از بند مصرف مواد، و مدت سه سال است که از بند سیگار و نیکوتین رها و آزاد هستم. رشته ورزشی ام بدمینتون است، و جایگاه های خدمتی که از سر گذراندم بدین شرح می باشد: دبیر لژیون، دبیر جلسه، نگهبان جلسه، دو دوره مرزبانی پارک، خدمت در بخش ot، یک دوره مرزبانی در آکادمی، و اکنون برای بار دوم خدمت مرزبانی آکادمی را تجربه می نمایم.

من افتخار می کنم که یک فرد کنگره ای هستم، و تمام اینها را مدیون کنگره ۶۰ و آموزش های ناب جناب مهندس می باشم. در این‌جا می‌خواستم از راهنمای عزیزم سرکار خانم راضیه تشکر و قدردانی کنم، که هرچه دارم از رهنمودهای ایشان است. از خانم راد عزیز که راهنمای مرزبانان هستند، تشکر و قدردانی می‌کنم، که بسیار مقتدرانه در این مسیر حامی ما خانم های مسافر بودند. از راهنمای کنونی ام خانم میترا، که بسیار مهربان، قدرتمند و قوی حرکت می‌کنند، کمال تشکر را دارم و قدردان زحماتشان هستم.

آقای مهندس می فرمایند؛ "کنگره شرایطی را برای فرد فراهم می‌کند، تا وارد اجتماع شود، در حالی که همه به او احترام می گذارند و مورد اعتماد قرار می‌گیرد". و این معجزه کنگره است. تا باد چنین بادا

امیدوارم خدمتم مورد قبول حق تعالی قرار گیرد. آمین

بعضی وقت ها دفعه بعدی وجود ندارد

نه شانس دوباره ای هست، نه وقت اضافه ای

گاهی فقط "الان" هست

با "هرگز" فرصت ها را از دست ندهید...

 

نگارش: خانم اعظم مرزبان

تایپ و ویرایش: مسافر خاطره

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ستاره رهجوی خانم فرخنده شنبه 17 شهریور 1397 23:47
ستاره رهجوی خانم فرخنده شنبه 17 شهریور 1397 23:47
سلام و درود بر مرزبانان عزیز
خانم اعظم وخانم کتایون خیلی دوستون دارم
این هفته ی پر برکت رو بهتون تبریک میگم
سلامتی وپایداری در کنگره رو واسه جفتتون ارزو میکنم
کتایون شنبه 17 شهریور 1397 08:20
درود و عرض هزاران تبریک . این هفته ی بسیار باشکوه رو خدمت شما بزرگوار تهنیت عرض میکنم . از خداوند ، خیر و برکت و موفقیت روز افزون همراه با سلامتی و آرامش الهی...در کنار خانواده ی کنگره ای و خانواده ی محترمتون خواهانم . آمین
شنبه 17 شهریور 1397 03:07
این هفته ی مقدس گوارای وجودتان دوستتون داریم
پریسا2رهجوی خانم زهره جمعه 16 شهریور 1397 15:43
خانم اعظم وکتایون هفته مرزبان مبارک باشه من به نوبه ی خودم خیلی دوستتون دارم باعث افتخارم هست که جایی هستم که دوتا مرزبان مهربون قدرتمند خوشگل وشیک اونجارواداره میکننداززحمتهای بی منتتان کمال قدردانی را دارم
اعظم مرزبان جمعه 16 شهریور 1397 13:21
با سلام خدمت خانم فاطمه و خانم خاطره عزیز
من هم به رسم تشکر ؛ این هفته را خدمت بنیان کنگره و اعضای محترم کنگره 60 تبریک عرض میکنم و به خدمتگزاران محترم خسته نباشید و خدا قوت میگویم و از قسمت خانمهای مسافر تشکر میکنم برای این همه عشق و محبت ؛ خدمت در کنگره یعنی عشق و محبت ؛ یعنی تبادل انرژیهای مثبت و بابت این خدمت همیشه شکرگزار خداوند مهربان هستم صادقانه و عاشقانه دوستتون دارم؛ درود بر شما
مسافر فاطمه از اصفهان جمعه 16 شهریور 1397 07:51
تبریک ویژه به مناسبت هفته مرزبان خدمت خانم اعظم وخانم کتایون عزیز،خداقوت ،واقعا برای ما خانم های مسافر اصفهان هم زحمت زیادی میکشید،همچنین هفته ایجنت واسیستانت راهم خدمت تمامی مسئولین تبریک عرض میکنم.
مسافر فاطمه از اصفهان جمعه 16 شهریور 1397 07:51
تبریک ویژه به مناسبت هفته مرزبان خدمت خانم اعظم وخانم کتایون عزیز،خداقوت ،واقعا برای ما خانم های مسافر اصفهان هم زحمت زیادی میکشید،همچنین هفته ایجنت واسیستانت راهم خدمت تمامی مسئولین تبریک عرض میکنم.
رویا رهجو ی خانم مرجان پنجشنبه 15 شهریور 1397 23:27
این هفته قشنگ رو به شما مرزبان عزیزم تبریک عرض نیکنم.خیلی خیلی برای ما زحمت میکشید.
خسته نباشید و خدا قوت خدمت شما و خانم کتایون عزیزم
بنفشه پنجشنبه 15 شهریور 1397 21:09
خیلی ممنون از نگارشتون خانم اعظم خیلی کاربردی بود. خدا قوت به خانم خاطره و خانم فاطمه،، دراخر این هفته‌ی پرشگون رو بهتون شادباش میگم خانم اعظم خوشحالم که هستید و خیلی زیاد قدردان زحماتتون هستم
ملیحه رهجوی خانم مرجان پنجشنبه 15 شهریور 1397 17:22
خانم اعظم مهربان وجود شماها باعث دلگرمی وحس امنیت در قسمت خانم هاست ممنون به خاطر عشقی که نثار اعضا میکنید واین هفته زیبا بر شما مبارک.ممنون از خانم خاطره بزرگوار
همسفر فاطمه پنجشنبه 15 شهریور 1397 16:07
خانم اعظم عزیز
انرژی سرشار شما از عشقتان به خدمت به انسانها سرچشمه می گیرد.از شما بابت زحماتتان سپاسگزارم
این هفته زیبا را خدمت شما تبریک عرض می کنم و آرزوی سلامتی و موفقیت در تمام مراحل زندگی را برایتان دارم.
سمیرا.رهجوی خانم میترا پنجشنبه 15 شهریور 1397 15:15
حضورتون در کنگره باعث دلگرمیه خانم اعظم عزیز⚘
خسته نباشید و خدا قوت به خانم خاطره مهربون⚘
امنه پنجشنبه 15 شهریور 1397 09:56
با سپاس از شما مرزبانان محترم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: