کارگاه آموزشی
چهارشنبه 14 شهریور 1397 ساعت 09:37 | نوشته ‌شده به دست مسافر خاطره | ( نظرات )

روز سه شنبه مورخ 97/6/13 کارگاه آموزشی نمایندگی خانم های مسافر با استادی خانم خاطره، نگهبانی خانم مریم و دبیری خانم ناهید، با دستور جلسه "چگونه از سایت کنگره 60 استفاده می کنم؟ مقاله نویسی" راس ساعت 11: 45 آغاز به کار نمود.

 با مراجعه به سایت، می توانم با طیف وسیعی از دیدگاه‌ها، برداشت‌ها و نظرات دیگر آشنا شوم و دریچه های دیگری به رویم باز می شود. پس هم دانشم نسبت به آن موضوع بالاتر می رود، و هم می توانم از مطالب استفاده کنم و در جلسات مشارکت بهتری داشته باشم. 

این هفته را خدمت جناب آقای مهندس نگهبان سایت کنگره 60، و خدمت تمامی کمک راهنمایان عزیز و اعضای محترم کنگره تبریک عرض می کنم. از خانم مونای عزیز که پایه‌گذار وبلاگ خانم های مسافر بودند، و سرکار خانم راد کمال تشکر را دارم. از تمام عزیزانی که در بخش تایپ، عکاسی و دیگر قمست ها خدمت می‌کنند، خانم ها فائزه، پرستو، کژال، ملیحه، رویا، غزاله، و البته خانم فاطمه عزیز که مسئول اصلی وبلاگ خانم ها هستند، و زحمات زیادی برای ما می‌کشند صمیمانه سپاسگزارم.

خدمت در سایت کار سختی است. شاید چون چراغ خاموش انجام می شود، و کسی پروسه عملیاتی آن را نمی بیند، زیاد مورد استقبال و حمایت قرار نمی‌گیرد. ولی باید بدانیم که برای نوشتن یک مقاله یا یک مطلب، ساعت ها وقت صرف می شود. برای هر چیزی که شما در وبلاگ می بینید و از آن سرسری گذر می کنید، یا به هر حال می خوانید و از آن استفاده می کنید، زحمات زیادی کشیده می شود. یکسری عزیزان مطالب را ضبط می‌کنند، در خانه تایپ می کنند، سپس ویرایش می شود، روی غلط های املایی و ترکیب بندی جملات کار می شود، یک سری خط قرمزها داریم و مطالب باید از فیلتر سایت عبور کند، تا مغایرتی با آموزش های کنگره نداشته باشد، بعد در وبلاگ قرار می گیرد، متناسب با هر خبر، عکس مربوط به آن مطلب را پیدا می کنند، سپس تدوین می‌گردد، سایزش کوچک یا بزرگ می شود، و خلاصه ساعت ها وقت برای یک مطلب گذاشته می شود. و واقعا حیف است که ما از این همه انرژی و عشقی که به رایگان در اختیارمان قرار دارد استفاده نکنیم.

 ما امروزه در عصر ارتباطات هستیم، و علم و دانش، و البته زمان حرف اول را می‌زند. هر کس بستگی به نیاز یا خواسته ای که دارد، مطلب مورد نیازش را در موتورهای جستجوگر یا گوگل سرچ می کند، تا در اسرع وقت، کامل ترین اطلاعات مورد نیاز در اختیارش گذاشته ‌شود.

سایت کنگره ۶۰، علمی ترین و تخصصی ترین سایتی است که در زمینه اعتیاد وجود دارد. خانواده ها یا افرادی که به دنبال راهی برای درمان هستند، با مراجعه به سایت می توانند با مراحل درمان آشنا شوند، و تمام اطلاعات مورد نیاز خودر ا به دست آورند. با سرچ هر کلمه ای که مربوط به اعتیاد می شود، اولین سایتی که بالا می آید، سایت کنگره ۶۰ می باشد، و این نشان‌دهنده اعتبار و بی نقص بودن این سایت، و آمار بالای بازدید آن است.

سایت کنگره ۶۰ دائماً در حال به‌روز شدن است. تمام اتفاقاتی که در شعب مختلف می‌افتد، از اخبار ورزشی گرفته تا دستور جلسات، کارگاه های آموزشی، مراسم خاص مانند ایام ماه رمضان و غیره، همه و همه همراه با عکس و جزئیات در اختیار عموم قرار می‌گیرد، تا عزیزانی که به سایت سر می‌زنند، بتوانند از این علم و دانش استفاده کنند، و برای درمان و رهایی خود ترغیب شوند.

اما استفاده از سایت چه کمکی به من می‌کند؟ یک بخش، موضوع  نوشتن است. من می توانم با نوشتن مقاله یا دلنوشته هم به خودم و هم به دیگران کمک کنم. چون نوشتن حس های ما را باز می کند و تازه می توانیم بفهمیم چه می‌خواهیم، و یک سری مسائل از صور پنهان ما رو می آید. دیگر اینکه می توانیم علم و دانش مان را در مورد دستور جلسات بالا ببریم. ما یکسری دستور جلسه داریم و اساتید جلسات هر هفته راجع به آنها صحبت می کنند و بچه ها نیز مشارکت می نما یند، ولی در یک زمان محدود. با مراجعه به سایت، می توانم با طیف وسیعی از دیدگاه‌ها، برداشت‌ها و نظرات دیگر آشنا شوم و دریچه های دیگری به رویم باز می شود. پس هم دانشم نسبت به آن موضوع بالاتر می رود، و هم می توانم از مطالب استفاده کنم و در جلسات مشارکت بهتری داشته باشم.

خیلی وقت ها ما نمی‌دانیم هنگام مشارکت راجع به دستور جلسه باید چه بگوییم. در صورتی که از چند روز قبل، مطالب مختلفی مربوط به دستور جلسه در سایت گذاشته می شود، و اگر مطالعه کنید قطعا می توانید مشارکت بهتری داشته باشید. عزیزانی هستند که می خواند در آینده مرزبان یا کمک راهنما شوند. اینها باید تلاش بیشتری داشته باشند و یکی از کارهای مفید، این است که با استفاده از سایت، دایره اطلاعاتشان را وسیع تر کنند، تا انشاالله در آینده پاسخگوی سوالات متعدد رهجوهایشان باشند.

پس این دستور جلسه هم مانند دستور جلسات دیگر کنگره برای من مفید و لازم الاجراست. من باید نقشی هر چند کوچک، در حمایت از وبلاگ داشته باشم، چه به عنوان خواننده و چه به عنوان نویسنده. وقتی وارد می شوم و مطالب را می خوانم، یعنی به بالا رفتن آمار بازدید آن کمک کرده ام. این کار هم به روند درمانم کمک می کند، و هم نقشی در رشد و گسترش کنگره، و شناساندن آن به جهانیان داشته ام.

باور کنید اگر ما اینقدر اصرار داریم که از وبلاگ حمایت کنید، به خاطر خودمان نیست. ما زمانی که داریم تولد ها، رهایی ها و دلنوشته های تان را ثبت می‌کنیم، کلی لذت می بریم، و کلی انرژی می‌گیریم. از فراز و فرودهای زندگی تان درس ها گرفته ایم، با گریه هاتان گریسته ایم، و با شادی هاتان شادی کرده ایم. ولی دوست داریم شما هم این حس های قشنگ را با ما تجربه کنید، و این عشق و انرژی را بیشتر به گردش در بیاوریم، تا انشاالله بتوانیم دنیای قشنگ تری داشته باشیم.

کامنت گذاشتن هم کار سختی نیست. حتی اگر من چیزی به ذهنم نرسد، کنار صفحه یکسری ایموجی یا شکلک های مختلف وجود دارد، بعد از وارد کردم اسم، می توانیم با توجه به حسمان، یک گل، یا یک قلب بگذاریم، و نشان بدهیم که من مطلب تو را خواندم و از آن استفاده کردم. و این کار برای کسی که مطلب را نوشته، حس بسیار قشنگی دارد و او را در ادامه مسیر یاری خواهد داد.

گاهی ما تا 12 شب وقت می گذاریم تا گزارش مربوط به تولد یا رهایی بچه ها را بنویسیم و در وبلاگ بگذاریم. وقتی دو روز بعد به کنگره می آییم و از شخصی که روز رهایی یا تولدش بوده می‌پرسیم که آیا به وبلاگ مراجعه کردی تا گزارشت را بخوانی؟ می بینیم شخص اصلا روحش خبر ندارد که وبلاگی وجود دارد، یا اگر هم بداند، می گوید وقت نکردم. حتی اگر مدتی هم از رهایی یا تولدتان گذشته، می توانید با جستجو در آرشیو و وارد کردن تاریخ آن روز، گزارش مربوط به خودتان را پیدا کنید و بخوانید. اگر در این زمینه کمکی خواستید، من و خانم فاطمه در خدمتتان هستیم.

از تمام کمک راهنمای عزیز که ما را در این امر یاری می رسانند تشکر می‌کنیم. خصوصا خانم فرخنده که هر هفته مقاله های خوبی ارائه می دهند. از خانم زهرا و خانم مرجان به خاطر اخبار لژیون سیگار تشکر می‌کنم. از خانم هایی که در وبلاگ حضور پر رنگ دارند و همیشه کامنت می گذارند، خانم ها کتایون، ستاره، ملیحه، مریم، عاطفه، خانم معصومه کمک راهنما، خانم زهرا کمک راهنما و عزیزان شعبه اصفهان که در وبلاگ بسیار فعال هستند تشکر می‌کنیم، خصوصا از خانم نیلوفر و خانم مانای عزیز که زحمت تایپ مطالب را بر عهده دارند، بسیار سپاسگزارم. امیدوارم همگی دست به دست هم بدهیم و پرچم وبلاگ خانم ها را بالا نگه داریم.

 

گردآوری و تایپ: مسافر پرستو

ویرایش: مسافر خاطره

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سوسن رهجو خانم فاطمه شنبه 17 شهریور 1397 10:56
این روز ب خدمت گذارهای سایت وجناب مهندس وخانمر رادتبریک میگویم وسپاس گذاری میکنم ازتمام خدمت گزارهای کنگره
ملیحه رهجوی خانم مرجان پنجشنبه 15 شهریور 1397 18:48
هفته سایت را به عزیزان گرانقدر خانم فاطمه وخانم خاطره تبریک میگویم وممنون بابت زحمات شما عزیزان موفق باشید خدا قوت
همسفر فاطمه پنجشنبه 15 شهریور 1397 16:22
خانم خاطره عزیزم ،جلسه بسیار خوبی بود و مطالب مهمی را مطرح کردید.از خداوند برایتان سلامتی و موفقیت خواهانم و از زحماتتان تشکر می کنم.
کتایون پنجشنبه 15 شهریور 1397 09:00
درود و عرض تبریک خدمت عزیزان خدمتگزار سایت بخصوص سرکار خانم فاطمه و سرکار خانم خاطره عزیزم .. و همچنین تمام عزیزانی که در قسمت سایت خدمت میکنند . از زحمات شما عزیزان سپاس گزارم ..الهی در تمام مراحل موفق و برقرار باشید . خداوند حافظتان باد .
فائزه رهجو خانم میترا چهارشنبه 14 شهریور 1397 13:18
خداقوت میگم خدمت کمک راهنمایان قدرمند و خوبمان خانم فاطمه همسفر و خانم خاطره بابت زحماتشان و کمک به پیشرفت و قدرتمند شدن خانم های مسافر و عشق بلاعوضی که دارند و برایشان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم و این هفته را تبریک میگم ❤❤❤❤
از خانم غزاله، پرستو، کژال و کمک راهنمایان و خانم های شعبه اصفهان هم تشکر میکنم و آرزوی موفقیت برایتان دارم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: